Abyste mohli zachovat vodu ve vašem koupališti je nejprve potřeba zkontrolovat stav vody pomocí testeru. Hodnoty, které vás zajímají, jsouhodnota pH a právě aktivní chlor či kyslík ve vodě. Hrubé nečistoty, inkrusty či biofilmy uvidíte nejspíše přímo pohledem, nebo použijte čistící náčiní k tomu vhodné. Ve vodě se také nejspíš objevily i zelené řasy nebo zakalení. Aplikujte tedy přípravek na odstranění řas, aby voda zůstala po delší období náležitě čirá a průzračná. Zapněte filtrační zařízení a nechte ho několik hodin běžet, abyste zajistili komplexní profiltrování vodního obsahu. Pro zlepšení průzračnosti případně ještě použijte tablety, např. Triplex tablet nebo Multi tablet 3 či rovnou 5v1.

Snižte vodní hladinu v nádrži pod úroveň filtrace. Poté odstraňte všechno bazénové příslušenství, jako plováky na hladině, skimmer a další doplňková zařízení. Připravte k použití prostředek s názvem Zazimovač, který vám zajistí optimální podmínky pro kvalitní odpočinek vaší koupací nádrže v zimním období. Vaše zazimování bazénu bude kvalitní a hlavně hygienicky vyhovující podle pravidel. Pozor, přípravek Zazimovač však nefunguje jako nemrznoucí směs. Na hladinu nakonec tedy raději ještě umístěte pár napůl naplněných PET lahví. Tento krok vám zajistí deformační bloky proti zamrzání hladiny nádrže. Posledním krokem je ještě celou koupací nádobu přikrýt speciální plachtou, aby se nemohla uvolnit vlivem počasí.

Zajistěte dobře při zazimování bazénu i příslušenství, aby se dlouhým nepoužíváním nepoškozovalo

Všechna příslušenství tedy řádně očistěte, propláchněte, usušte a nakonec dobře uskladněte, aby byla na novou sezónu opět perfektně připravená. Nejlépe všechno dobře označit a uskladnit na suchém teplejším místě. Důležité je to zejména pro plastové komponenty, které křehnou a ztrácí časem své pružné vlastnosti.

Jen na vás záleží, v jaké kondici bude vaše koupací nádrž v období jaro – léto. Pokud jste všechno provedli pečlivě a podle návodů k různým přípravkům a příslušenství, můžete se opět těšit s celou rodinou na novou letní sezónu.