Pojďte s námi projít krok po kroku celý váš dům či byt a hledat možné upíry elektrické energie. Víte, že třeba klidový režim u televize také potichu ukrádá koruny? Nebo taková standardní věc, jako jsou světla v domě, mohou být tím, co vás pozvolna připravuje o peníze v peněžence? Používáte ještě stále klasické žárovky, které používají žhavící vlákno a moc rádi tzv. praskají? Pokud ano, nejspíš jste právě našli největšího zloděje elektriky v domě nebo bytě. Takže se na ně pojďme podívat zblízka!

Máte na schodišti stále rozsvíceno? Nebo máte nějaká čidla, která rozsvítí jen po tu dobu, kdy se po schodišti pohybujete?


Právě v těchto malých nápadech se skrývá roční úspora v řádech stovek i tisíců korun. Pokud navíc osadíte vaše světla úspornými žárovkami třeba OsramDuluxLonglife, zjistíte záhy, že se elektrické hodiny tak neplaší a navíc vaše kompaktní žárovka vydrží mnoho desítek tisíc hodin. Však právě vysoká životnost a úspora jsou tím, s čím počítali výrobci, když přišli s tímto typem úsporného osvětlení na trh.

V čem je kompaktní žárovka Osram DuluxLonglife jiná než klasická Edisonova baňka?


Srovnávat tento typ svícení je jako porovnávat koňskou dráhu s elektrickou mašinkou. Nová úsporná žárovka v sobě totiž už nemá vůbec vlákno, ale svícení v ní způsobujehořící plyn. Pro svícení pomocí klasické baňky byla zapotřebí stálá dodávka elektrické energie pro žhavení vlákna. Nová technologie žárovky Osram Dulux už používá elektrickou energii jen pro startér, který zažehne plyn v trubici, poté už funguje téměř bez dodávky další energie. Vyplatí se tedy především k dlouhému a stálému svícení, zejména v prostorách, kde se téměř nebo vůbec nezhasíná. Šetří totiž stabilně i při mnohahodinovém svícení. Její zabarvení může být rozličné, podle vaší potřeb či nálady.


Pojďte šetřit energie a životní prostředí pomocí vašich úsporných spotřebičů a s moderní technologií osvětlení v domě.