Kamenná umyvadla najdeme v mnoha rozličných podobách, ale jedno mají společné, a to, že se všechna umyvadla tohoto typu staví na koupelnovou desku. Tak totiž nejlépe vyniknou jejich mimořádné estetické přednosti, a v koupelně je nelze jen tak nepřehlédnout.
tekoucí voda do umyvadla
 Mezi klasickými keramickými umyvadly a kamennými umyvadly je několik rozdílů.
·         Kamenné umyvadlo, které je umístěno v koupelně, okamžitě strhne naši pozornost. Je to dáno tím, že výrobní materiál je natolik neobvyklý v porovnání s klasickou keramikou.
·         Kamenná umyvadla navíc nebývají bílá, tak jako klasická sanitární keramika, ale kopírují přírodní barvy kamenů.
·         Každý kus kamenného umyvadla je originál. Kámen je přírodní materiál a každý takový jednotlivý kus má svoji neopakovatelnou barevnost, kresbu a členitost. Každé umyvadlo je tedy něčím odlišné.
·         Dalším důležitým rozdílem mezi keramickými a kamennými umyvadly je ten, že váha kamenných umyvadel je mnohem větší. Jeden kus kamenného umyvadla může vážit i čtyřicet kilogramů.
tekoucí voda na ruku

Jaké si vyberete?

Při výběru vzhledu kamenném umyvadla je také důležité volit takový, který by co nejlépe ladil s velikostí, ale rovněž se stylem vaší koupelny. Můžeme si zvolit buďto umyvadlo z hladkého kamene a oblých tvarů, anebo umyvadlo z přirozeně neupravených kusů kamene.
·         Kamenná umyvadla, která jsou hladká, upravená a vyleštěná, mohou mít tvary misek, anebo oválů. Jsou schopna vám učarovat svojí elegancí a šmrncem.  Jako dekoraci k nim je naprosto stylové si na dovolené u moře nasbírat pár menších oblázků, a ukázka přírody ve vaší koupelně bude dokonalá.
·         Pokud dáváte přednos o něco excentričtějším věcem v interiéru, jsou právě pro vás určena kamenná umyvadla, která jsou zabrušována a leštěna pouze minimálně. Tato kamenná umyvadla jsou nezaoblená, velice asymetrická a pro smysly neskutečně atraktivní.