Jsou to opět české hlavy, které to vymyslely. Totiž spojit virtuální realitu s pohybem, to už tu bylo a je. Většina her je právě na tom založená. Ovšem, dát si na hlavu speciální brýle a posadit se na tobogan, to už jiná káva.
tobogány do bazénu
Totiž jde o to, že vy jedete dolů, ale nevidíte kolem sebe reálnou krajinu. Nýbrž to, co jste si zaplatili.
Toto zařízení je prý zatím jediné na světě. To, že je toto zařízení jen v Praze se totiž dočtete všude. Jenže autoři asi moc necestují, nebo málo čtou. Správný slídič (já, ehm, ve vší skromnosti) však vyslídí i jiný web, kde se tvrdí, že to samé s názvem VRSlide, je i v německém aquaparku Galaxy Erding. A prý to tam zařídila firma Ballast VR. Článek byl zveřejněn v červnu loňského roku a pražský tobogan byl otevřen devatenáctého ledna ruku letošního. Tedy dva tisíce devatenáct.
Nebudeme zde nyní zkoumat, kdo byl první a kdo druhý. Spokojíme se s konstatováním, že tato zábava zde prostě je, a že je možno to vyzkoušet. Je to pro všechny, ale hlavně pro lidi milující adrenalin.
Bohužel se mi nepodařil jen po internetu dopátrat se ceny za jednu jízdu. Ale předpokládám, že jako vždy to nejlevnější nebude. Nyní otázka zní, zda tak krátký zážitek stojí za tu investici. To už si ale každý musí zaplatit a vyzkoušet sám.
dlouhý tobogán
Brýle, které si nasadíte, jsou pochopitelně vodotěsné. V nich běží program, který jste si zvolili. Například průzkum oblohy, nebo cesta do hlubokého vesmíru. Program je v mobilu jisté firmy, a na dráze je sledovací zařízení. To dokáže bleskurychle reagovat a spojit tak pocit z jízdy s obrazem, vysílaným do mobilu. To vše tvoří celek, který dokáže reagovat na vaši polohu i rychlost.
Vodních radovánek je jak naseto a další stále přibývají. Přesto je každá novinka vítaná dětmi i dospělými. Zážitek je to dle druhých prý velice intenzívní. Tak co, půjdete? Přeji hezkou jízdu.