Stojí za to se i občas zamyslet, co nám čas strávený na internetu přináší, ale též, o co nás obírá. Několik příkladů, které se týkají většiny z nás, kteří často internet využívají.
Apple a apples
· KLADY
Ten kdo podniká, tak jistě přivítá mít své kvalitní www stránky, které si nechá vytvořit na míru tak, aby informace o firmě a jeho podnikání přinášely zisk. Mít kvalitní stránky, které jsou výsledným produktem webdesignu, což je spojení v návrhu struktury a grafiky webových stránek.
To znamená:
o Čistota zdrojového kódu.
o Přehledná grafika.
o Použitelnost podle pravidel.
o Zásady přístupnosti – nesmí být zabráněno žádnému návštěvníkovi v jejich pohodlném používání. Například nevidomí lidé, kteří používají pro čtení www stránek hlasovou čtečku.
o Optimalizace grafiky umožní pohodlné prohlížení stránky i návštěvníkům s pomalejším (i pomalým) připojením k internetu.
o SEO – optimalizace pro vyhledávače – zviditelní vaše stránky.
optimalizace pro weby
Co se týkáceny za vytvoření kvalitních webových stránek, to bude záležet na tom, jaké grafické studio si vyberete, co vše budou vaše www stránky obsahovat. Cena se může pohybovat například od 4.500,- Kč do 17.000,- Kč.

· ZÁPORY internetu:

Pár příkladů, které stojí za zamyšlení. A po přečtení si odpovědět… je to
správné?
o Ztráta času. Je velká škoda, když u internetu se někdy prosedí čím dál více času, který se dá využít jinak.
o Lenost. Ano, jsme čím dál línější, protože víme, že stačí kliknout a nemusíme nikam chodit (ať se to týká, seznamování s novými lidmi, posezení s přáteli, internetového bankovnictví, nákupů a mnoho dalších záležitostí, které nám zjednoduší způsob komunikace…
o Špatná komunikace. Místo toho, abychom se bavili s přáteli u kávy, s rodinou nebo spolužáky ve škole o přestávkách, tak koukáme do notebooků, chytrých telefonů s připojením na internet. Místo knihy nebo návštěvy kina si sedneme k internetu…
Internet není na škodu, ale jak se říká – „všeho s mírou“.