Stále více Čechů odjíždí za zimních časů na jih. Dokonce už na vánoce se celá rodina sebere a odjede slavit svátky tam, kde není sníh, jenom teplo, moře, pláže a písek. Největší zájem je o Egypt, Thajsko, ale také Dubaj.
santa claus na pláži
Letadla navíc
Oslovené cestovní kanceláře přiznávají, že zájem oproti loňskému roku o strávení vánočních svátků v některé z jižních destinací Evropy či Arábie nebo i dálného východu je dvojnásobný. Pokud tedy ještě teď přemýšlíte nad tím, že byste si objednali zájezd na týden nebo deset dní mimo území České republiky, měli byste se rozhodovat rychle – prázdná místa už se zaplnila a cestovní kanceláře musely dokonce nasmlouvat letadla navíc.

Egypt, který je cenově nejdostupnější a taky nejoblíbenější, je plně obsazen ve všech kategoriích a museli byste doufat, že někdo zájezd odřekne, abyste mohli letět last minute.

Minulé roky
Trávení svátků v zahraničí je poměrně novým trendem, v minulých letech Češi odjížděli do zahraničí až po čtyřiadvacátém prosinci, typičtější byly pětidenní zájezdy v termínu oslav Silvestra a Nového roku.
sněhulák na pláži
Proč Egypt?
–          Příznivé ceny
–          Pokles rublu vůči koruně
–          Atraktivní destinace
–          Poměrně sympatická vzdálenost
–          Stále příjemně teplé moře

Jaká je cenová relace pro Egypt?
V ceně je all inklusive, čtyřhvězdičkový hotel, desetidenní pobyt. Pro dospělého člověka bez nároku na slevu začínají zájezdy od čtrnácti tisíc. Navíc se stává klasickou, že Egypťané přizpůsobují hotely, program a výzdobu, ale také občerstvení, jídlo a doprovody evropským zvyklostem oslav svátků Vánoc.

I jiné země
Dokonce i Tunisko, kde je moře chladnější a proto možnost šnorchlování s delfíny padá, je stále cestovatelsky oblíbenější. Teplota vzduchu se pohybuje okolo pětadvaceti stupňů oproti chladnějšímu moři, avšak ceny jsou zde srovnatelné s domácími, což je v podstatě bezkonkurenční nabídka.