Portfolio bank z hlediska nabídky úvěrových produktů je skutečně štědré. Pojďme se společně podívat na nejčastější úvěrové produkty – hypoteční úvěr na bydlení, americkou hypotéku a spotřebitelský úvěr. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Kdy je vhodné o ně zažádat a jak žádost ovlivní vaše bonita?

  1. Účelovost

Hlavní rozdíl mezi těmito produkty tkví v jejich účelovosti. Nejvíce zavazující v tomto ohledu směrem k bance je běžná hypotéka. Jedná se o účelový úvěr, který je povětšinou určen k financování vlastního bydlení. Podléhá velmi výhodné úrokové sazbě a z tohoto důvodu je zapotřebí veškeré čerpání úvěru bance dokládat. Výhodné podmínky tohoto typu úvěru by mohli potencionální klienti jinak velmi snadno zneužít a úvěr čerpat dle svého uvážení.

podpis smlouvy

Druhým typem úvěru je americká hypotéka, která svým názvem dokáže leckoho zmást. Nejedná se o hypotéku jako takovou. Je přibližně na pomezí běžné hypotéka a spotřebitelského úvěru. Jedná se tedy o neúčelový úvěrový produkt s vlastnostmi hypotéky. Peníze z ní je tedy možné čerpat na cokoliv a zafinancovat díky ní i větší výdaje. S americkou hypotékou přichází nejenom bankovní, ale i nebankovní společnosti. Jejich hypotéka bez registru https://www.hypoteka-bez-registru.net/ cílí na žadatele, kteří v bance neuspěli.

A nakonec tu je spotřebitelský úvěr, který asi není zapotřebí nějak zdlouhavě představovat. Jeho využití je poměrně pestré, stejně tak i maximální výše sumy, kterou je možné si půjčit.

  1. Úroková sazba

štos bankovek

Roční úroková sazba je u všech tří úvěrových produktů značně rozdílná. Zatímco běžný hypoteční úvěr na bydlení nabízí zpravidla nejlepší úrokovou sazbu kolem 1,5%, spotřebitelský úvěr i 8x vyšší. Americká hypotéka je na tom s úrokovou sazbou přibližně uprostřed. Výhodná úroková sazba u běžné hypotéky je způsobena hlavně zástavou nemovitosti, díky níž představuje pro banku takový typ úvěru menší riziko.