Ačkoliv vám každý finanční poradce řekne, abyste si nebrali půjčku, pokud to není nezbytně nutné, jen málokdo toto doporučení dodržuje. A to platí i o hypotékách. To platí zvláště v dnešní době, kdy se ceny prakticky všech komodit zvyšují a lidé shání to nejlevnější bydlení – a na něj musí nějak sehnat peníze.

Pravdou však je, že i hypotéky, podobně jako jiné půjčky, se mohou dlužníkovi značně vymstít. I tady totiž musíte platit měsíčně dohodnutou splátku, a to bez ohledu na to, zda nemáte zrovna výpadek příjmu například díky ztrátě zaměstnání nebo jednoduše kvůli zdražení elektřiny a plynu.

počítání hypotéky

Je však jasné, že pokud už si ji chceme vzít, pak hledáme tu, u které máme největší šance, že nám bude schválena. A jednou z těch, u kterých je největší, je i nebankovní hypotéka bez zástavy https://nebankovnihypoteka.cz/nebankovni-hypoteka-bez-zastavy/. Ta se od ostatních liší především tím, že zde nemusíte dávat v zástavu například předmětnou nemovitost ani nic jiného.

To se na první pohled může zdát jako dobrý nápad. Koneckonců to znamená, že o své nové bydlení nemůžete za žádných okolností přijít. Avšak, jak už to tak bývá, pravda je někde jinde. A to je něco, co si mnoho lidí při jejím uzavírání neuvědomuje.

prodej domu

Jistě, nepožaduje se po vás zástava, avšak to neznamená, že vám v případě, že nebudete splácet, nehrozí postih. Je totiž jasné, že ona společnost bude své peníze chtít, a to bez ohledu na to, jak jste na tom finančně. Samozřejmě, vzhledem k tomu, že jste nedali do zástavy onu nemovitost, o ni skutečně nepřijdete. Avšak to neznamená, že se vyhnete exekučnímu řízení. Nakonec se může stát, že ji budete muset prodat, abyste měli na zaplacení svého dluhu a všech poplatků.

Proto je dobré si předtím, než se pro něco takového rozhodnete, vše pořádně promyslet. Hlavně je užitečné mít nějaký plán pro případ, že vám najednou z nějakého důvodu poklesne příjem. Pokud jej z nějakého důvodu mít nemůžete, je dobré se zamyslet, zda by pro vás nebylo vhodnější bydlet v nájmu. To totiž vyjde mnohem levněji.