Sledujete rádi sporty různého druhu? Potom vám základní nabídka sportů zcela jistě nebude stačit. Ale různí poskytovatelé mají v nabídce různé kanály, z nichž každý preferuje jiný okruh zájmů. Který tedy vybrat? Přenos téměř u všech takových kanálů již dnes probíhá v HD kvalitě, liší se ale právě zaměřením. Pokud vás tedy zajímá americká NHL, nebudete potřebovat kanál zaměřený na atletiku. Níže je seznam nejznámějších stanic a jejich zaměření pro snadnější orientaci.

moto-cross-4697302_1280

U nás velmi oblíbenou je stanice ze základní nabídky kanálů – ČT4 sport https://www.mylifestyle.cz/sport/. Patří jí jedno evropské prvenství – byla totiž spuštěna jako první veřejnoprávní stanice tohoto druhu. Najdeme zde hlavně přenosy a záznamy z různých sportovních akcí (nechybí ani ty nejprestižnější, jako jsou olympijské hry či mistrovství světa), velkou část zaměření věnuje akcím s účastí českých sportovců nebo akcí pořádaných u nás.

Mezi světově nejrozšířenější pak patří Eurosport a Eurosport 2 – najdeme ji v nabídce u více jak 59 zemí světa. Mezi hlavní body prvního kanálu zájmu patří fotbal, atletika, tenis, cyklistika, plavání, box, snooker, motoristický sport a extrémní a akční sporty. Na „dvojce“ pak najdeme tzv. novou generaci sportů, například Evropský basketbal, lakros, cricket, Australskou fotbalovou ligu, surfing či u nás oblíbenou německou Bundesligu.

handball-5945701_1280

Nova Sport 1 a Nova Sport 2 je označení československého vysílání, dříve známého pod názvem Galaxie Sport. A co zde najdeme? Na jedničce láká hlavně NHL, WWE, ATP, MotoGP a fotbalové Evropské ligy UEFA. Dvojka nám zase zprostředkuje přenosy nejlepší basketbalové ligy NBA, evropskou ligu UEFA, šipkařské turnaje, ragby a UFC – nejlepší bojovou ligu.

Sport 5 je českou televizí, která je zaměřena především na motorismus, který pak doplňují další sporty či volnočasové aktivity.

Fanoušci akčních sportů ocení existenci Extreme Sports Channel, která jako jediná přináší přenos šampionátů extrémních sportů, různé výzvy či třeba dokumenty z této oblasti.