Bohužel u řady lidí je pohyb hodně omezený, a proto musí být na vozíčku. Dnes si řekneme, jak jim usnadnit život a především, jaký vozíček je ideální.

Mechanický vozíček

Investice do kvality se vyplatí

Aby si tělesně postižení či například lidé se sníženou pohyblivosti mohli užívat života, tak je potřeba jim zajistit perfektní mechanický invalidní vozík, protože ten život o hodně usnadní. Na výběr je spousta provedení, aby si každý uživatel mohl vybrat podle svých potřeb. Kromě klasických vozíčků můžeme totiž zakoupit i řadu dalších. Mezi ty se například řadí i cestovní typ, jenž vyniká nízkou hmotností a velice dobrou skladovatelností.

invalidní vozík

Takže není žádný problém ho složit do kufru menšího auta. S tím souvisí, že se dají snadno přenést. Základem je odolná, a především pevná konstrukce, jenž nikdy nezklame. Velkou výhodou jsou kola bez duší, protože u nich odpadá nutnost dofukování a dalších starostí. Zároveň se nepropíchnou a nepustí při najetí na hřebík. Pokud budete potřebovat poradit, nebo se jen na něco zeptat, tak tato firma je tu pro Vás, takže rozhodně neváhejte, protože při nákupu nadchne i nízká cena.

Bezbariérový přístup

Tento přístup zajistí mnohem větší pohodlí lidem se sníženou pohyblivosti, ovšem bude se nám hodit i ve stáří. Je dobré myslet úplně na všechno, a proto se vždy snažte přizpůsobit každé zákoutí domu. U vozíčkářů je totiž každý milimetr k dobru. Určitě nezapomeňte vhodně umístit veškeré ovládací prvky v domácnosti. Dalším krokem je zrušení všech prahů a vyrovnání podlah do roviny. Pokud je někde opravdu velký výškový rozdíl, tak je dobré schodek vyměnit za rampu, protože ta se mnohem lépe překonává.

zařízená koupelna

Velké dilema často nastává v koupelně, kdy je v malém prostoru často problém najít nejlepší řešení. Záleží, jestli máte sprchový kout nebo vanu, ale rozhodně by ani v jednom nemělo chybět dostatečně široké sedátko. To musí být doplněno o pevné madlo, díky kterému se dá bezpečně přidržovat. Poslední místnost, do které se podíváme je