Jde o přirozený krok v životě každého z nás. Většina z nás po sobě chce něco zanechat a v našem případě to můžou být potomci. Přitom jim také chceme zařídit případné pohodlí, zajištění a bezpeční. Těmito hodnotami si může někdo z nás vykládat domov, kterého v dnešní době bohužel není příliš snadné dosáhnout a často tak musíme žit na hraně jak finanční, tak i psychické abychom svého cíle dosáhli.
schody do chatičky
Všude můžeme vidět titulky, že ceny nemovitostí stále rostou. Nejde o nic převratného, jde o klasický jev, který vidíme hlavně ve studentských městech. Zde ale ani tak nejde o novostavby jako spíš o byty, kde jejich cena není navyšována kvůli touze vystavět nové domy v soukromém vlastnictví, ale spíš o to vydělat co nejvíce peněz. Zde tak místní lidé, kteří zde právě mají nemovitosti vydělávají na studentech, kteří zde hledají vlastní bydlení.
prohlížení mapy
Nejde ale jen o problém měst, tento trend můžeme vidět také na vesnicích, které jsou vzdálené od centra. To je také důvod, proč je lidé vyhledávají. Trend, který zde byl před deseti lety, kdy se lidé stěhovali do měst, aby zde hledali sociální, finanční i kulturní vyžití se dnes obrací. Lidé dnes vyznávají spíše zdravý životní styl, přírodu a klid, kterou jim může poskytnout pouze a jen vesnice.
růst úspor
Zde však také příliš levně nepochodíme a pokud si chceme pořídit vlastní bydlení budeme si muset připlatit. Většinou se tak neobejdeme ani bez půjčky, která je pro vlastní výstavbu dnes zásadní. K financování bydlení můžeme využít hned několika bankovních produktů, ale nejvýhodnější a nejbezpečnější z nich je už po několik let stavební spoření.
To nám přinese nejen státní příspěvky, které můžou vytvořit i kolem 12 000 Kč, ale také zvýhodněný úvěr, kde je nižší zástava (ručíme naspořenou částkou), ale také nižší úvěr, který nás ušetří od nesmyslného přeplácení úvěru.