Odpověď je jednoznačně ano. Pokud totiž milujete kosmetiku, chcete mít každou novinku, každý zaručeně funkční krém a každou novou a zaručeně nejlepší paletku očních stínů.
S podobnou zálibou ale přichází také otázka data expirace takových produktů. Je určitě fajn mít možnost vybrat si každý den líčení podle aktuální nálady, podle aktuálního oblečení a podle nejnovějších trendů, ale dokážete tolik produktů spotřebovat?
make-up rtěnka řaasenka
Možná i vy znáte situaci, kdy se vám drolí řasenka, kdy vám oční stíny v paletce vyschnout a nemají již tak dobré vlastnosti jako měly. Pokud otevřete krém a ten už nevoní tak, jak voněl dřív, je prostě na čase se takových věcí zbavit! Nejen proto, abyste se s aplikací takových prošlých produktů netrápili, ale hlavně proto, že by vám na pokožce mohli nadělat paseku.
S nákupy kosmetických prostředků bychom to prostě neměli v žádném případě přehánět. Pokud se vám kosmetika kupí, poličky se prohýbají pod tíhou nejrůznějších krémů, lahviček, taštiček a krabiček, je čas přibrzdit.
A pokud máte pocit, že se kosmetika nekazí, tak jste právě na omylu. Každý výrobek má svůj datum spotřeby, a i když si říkáte, že ho budete používat později, možná se může stát, že už se k tomu nedostane.
Kupujte si tedy, pokud nejste profesionální vizážistka nebo youtuber, opravdu produkty, které budete používat. Pokud vás přestanou bavit dřív, než dojde jejich expirační lhůta a začnete používat jiný produkt, je potřeba si kosmetickou sbírku hlídat.
levandulová kosmetika
•        Hlídejte si, co máte doma
Alespoň jednou za půl roku si projděte celý svůj kosmetický arsenál. Všechny produkty, které mají dobu trvanlivosti již pryč bez milosti vyhoďte a již je nadále neskladujte. Jednak si tím třeba uděláte místo na produkty nové, které by vás zrovna teď bavily, jednak můžete při čistce narazit na nějaké, které jsou ještě v pořádku a už jste na ně dávno zapomněli.
•        Kupujte si jen to, co opravdu potřebujete
Pokud patříte mezi ty nadšence, kteří opravdu kosmetiku milují, udělejte si po důkladné prohlídce aktuálních zásob seznam toho, co opravdu nemáte a teprve poté vyrazte na nákupy!
Zamezíte tím nejen problémům s pokožkou, ale také ušetříte peníze za nákupy zbytečných produktů!