Bazénový vysavač Chlorito je přímo neodmyslitelnou součástí vybavení každého majitele koupacího zařízení. Je samozřejmě důležité udržovat vodu dostatečně chlorovanou s vyváženým PH, aby se v ní nemnožily bakterie a nerostly řasy, a aby byla vhodná ke koupání, ale stejně důležité je odstraňovat z vody mechanické nečistoty, které se do ní dostanou v průběhu používání koupacího zařízení nebo v důsledku nepříznivého počasí. Ve vodě Vám tak plavou lístky z okolních stromů, kousky trávy, které přinesli plavci na nohou, nejrůznější utopený hmyz, kousky hlíny či písku a další nečistoty, které mohou způsobit nemalé problémy.

průzračná voda

A právě proto je důležité být vybaven kvalitním a spolehlivým bazénovým vysavačem. Majitelé menších koupacích zařízení většinou volí ruční typ vysavače, který se připojí na filtraci a za pomocí teleskopické tyče s ním jezdíte po dně a stěnách bazénu a tím jej zbavujete nečistot. Pro střední a větší koupací zařízení jsou vhodnější poloautomatické nebo automatické vysavače, které už se po zapojení o všechno postarají sami. Ovšem i pokud Váš bazének není vybaven filtrací a chcete z něj odstranit nečistoty, nemusíte si zoufat, protože je možnost si pořídit ruční vysavač, který má svůj vlastní záchytný tkaninový sáček na nečistoty a nevyžaduje připojení k filtraci.

bota na vodě

Ať už si zvolíte kterýkoliv typ, jistě neprohloupíte a ušetříte si tak spoustu starostí. Nezapomeňte se vybavit také různými druhy kartáčů, sponek a kvalitními hadicemi, abyste mohli svého pomocníka připojit ke koupacímu zařízení a vyčistit každý jeho kout k dokonalosti. Kromě pravidelného odstraňování mechanických nečistot nesmíte ovšem opomínat také pravidelnou kontrolu bazénové vody za pomocí testeru, kterou byste měli provádět alespoň jednou týdně a dodávat do vody dostatek chloru a srovnávat PH vody a pak už si samozřejmě konečně užívat vodních radovánek s rodinou.