Co je letos v móde a v čem vyrazit na svatbu? To je oč tu běží! Svatby jsou velmi významné události, kam se chodí v nádherném oblečení. Víte tedy co byste si měli obléknout a co by naopak pro vás mělo být absolutním tabu? Pokud nevíte, určitě pokračujte ve čtení, ať se vám nějaký ten trapas také nestane!

moderní šaty

V první řadě byste si měla pohlídat barvu. Už zprvu by vám mělo být nad slunce jasné, že bílá barva by pro váš měla být absolutně zapovězená. Zkrátka, bílá patří jen nevěstě, maximálně ženichovi a opravdu nikomu jinému atak byste to měli respektovat i vy.

Otázkou tedy zůstává, jakou barvu zvolit? Pokud je svatba laděná do nějaké barvy, určitě byste měli volit ty. Nejčastěji je to světle modrá, starorůžová, nebo žlutá, ovšem vyskytnout se mohou úplně jiné barvy. Pokud byste se však rozhodla v barvách svatby nedržet, můžete více experimentovat. Velmi vhodné jsou jednobarevné šaty. Zde jsou nejoblíbenější světle modré, nebo meruňkové šaty. Neprohloupíte však ani pokud půjdete do nějakých květinových vzorů, či jiného veselého motivu. Vyhnout byste se taktéž měli barvě černé, která by těmto radostným událostem měla zůstat zapovězená.

letní šaty

Co se týče délky šatů, máte více možností. Zvolit můžete klasické dlouhé až po zem. Zde si dejte pozor jen na to, abyste šaty neměla příliš dlouhé a nešlapala si po nich. Snadno by se pak mohlo stát, že upadnete. Vyhnout byste se měli délce i výrazně kratší než nad kolena – tedy šaty těsně pod zadek. Tento střih se hodí spíše na nějaké party nebo neformální události. Na takto honosnou příležitost jsou zcela nevhodné. Ideální délka šatu je tak po kolena a v jejich rozmezí.

Co se týče střihu, není zde žádný nevhodný. Můžete volit jak upnuté šaty, tak šaty s volnou sukní. Zde je volba zcela na vás a nemusíte se ničím omezovat, jen si dejte pozor na příliš velký výstřih.