Bez zapnutého rádia jezdí v autě málokdo, poslouchat pouze zvuk motoru, pozorovat prostředí před sebou je pro mnohé nepředstavitelné a v autorádiu neposloucháme pouze písničky, ale zprávy a silniční servis, který zahrnuje informace o aktuálních dopravních nehodách, uzavírkách, počasí a společenských akcích.
hraní na kytaru.jpg
Někteří psychologové dokonce tvrdí, že máme jezdit se zapnutým rádiem, soustředíme se prý lépe na jízdu a jelikož hudba uklidňuje, cítíme se na vozovce jako doma a řídíme s klidem na duši. Jako důležité ke zmínění patří, abychom nepřepínali a neladili všelijaké stanice a nezaposlouchávali se maximálně do chytlavé melodie. Můžeme se totiž lehce znepokojit při přelaďování rádia, při nenalezení své oblíbené stanice nebo dokonce při slyšení šumu z reproduktorů a z pokojné a jisté jízdy se může stát nekontrolovatelná.
Při cestě MHD nemějte hudbu na maximum
Dlouhou cestu přeplněnou MHD si hudbou čas od času zpříjemní každý. Není ale rozhodně vhodné mít hlasitost na maximum, měli bychom vnímat okolí. Při vysoké hlasitosti totiž můžeme i přes sluchátka rušit spolucestující anebo neslyšet jejich dotazy a požadavky například při vystupování, abyste jim trošku ustoupili a mohli tak projít ke dveřím pro výstup. Hlasitými písničkami taky přestanete sledovat okolí a přejedete tak jednoduše vaši cílovou zastávku.
zelený smartphone.jpg
Stalo se již několik nehod kvůli sluchátkám v uších
Ačkoli řidiči dodrží pravidla silničního provozu, rychlost a mají oči jak ostříž, srážka s člověkem, který má sluchátka v uších, se lehce přihodí. Jednoduše se člověk zabere do mobilu, zrak je tedy k dispozici pouze pro displej telefonu, sluch zase slouží v danou chvíli pouze pro puštěnou písničku a nohy stále nekontrolovatelně jdou, přestáváte mít sebekontrolu nad svým tělem a může se velmi rychle stát nějaké neštěstí.
Určitě poslouchejte hudbu, již celá staletí se ví, že hudba uklidňuje a přináší pocit štěstí a klidu v jinak nešťastném a stresujícím se životě. Poslouchejte ale hudbu s mírou a tišeji, a pokud možno upřednostňujte hudbu v pohodlném křesle či posteli u vás doma.