Rozhodli jste se uspořádat svatební oslavu na nějakém romantickém místě, které vám bude evokovat příjemné pocity, abyste svůj svatební den prožili v co nejkrásnějším duchu? Toto bývá přáním mnoha párů, ovšem ne každému se to vydaří podle jejich představ. Zkuste to pojmout více velkoryse a zaměřte se i na místa méně známá:

ženich a nevěsta

Pronájem horských chat – svatby se velmi často konají v zámeckých zahradách, kde je vysazeno mnoho květin, a kvetoucí rostliny ke svatbě neodmyslitelně patří, ovšem nebývá tu příliš dobrý výhled, protože zámky se nestaví v horách na vrcholcích kopců. Svatba s výhledem do údolí, z horské chalupy, vám dodá spoustu energie a umožní vám cítit se více svěží a uvolnění. Před chalupu umístíte namísto slunečníků party stan, v němž budou k dispozici stoly s občerstvením, a stan může posloužit i jako úkryt před větrem či dešťovou přeháňkou.

party stan

Svatba u rozhledny – jistou možností je také pronájem rozhledny nebo alespoň pozemku v její blízkosti. Výhodné to může být zejména v dobře dostupném terénu, na okraji města, ovšem pokud toužíte po horských rozhlednách, může to být také dobrá volba. Některé rozhledny umožňují i ubytování či chod restaurace, což je například případ Kožovy hory u Kladna, rozhledny Kaňk u Kutné Hory, rozhledny Královka nad Bedřichovem, rozhledny na Klínovci nebo rozhledny Bramberk.

Svatba s koupáním – svatební obřady pořádané v létě, kdy přeje počasí spíše na koupání, než k posezení u stolu se zákusky, lze využít k pronájmu pozemku v blízkosti veřejného koupaliště nebo přírodního rezervoáru. Takový pronájem party stanů levně na louce, nedaleko travnaté či písčité pláže na Máchově jezeře nebo na Lipně, anebo na některém z vodáckých kempů či autokempů může být velmi romantický, stačí jen dohodnout s majitelem pozemku, zda vám tuto akci povolí, a případně za jakých podmínek.