Viagru ano či ne – sexuolog pochopitelně ví, jak působí Viagra a její generika, ale také vás může varovat před jejich zneužitím. Na Viagru bez receptu raději zapomeňte a přikloňte se k přírodní medicíně, jejíž působení je bez vedlejších účinků a za správného dávkování bezpečné. Na problémy s erekcí se ordinují bylinky, které podporují tvorbu testosteronu a udržují potřebnou hormonální rovnováhu, například Maca peruánská. A je-li sexuolog moudrý, nezapomene vás upozornit na důležitý vliv správného jídelníčku a nebezpečí alkoholu a cigaret.

dívka v přírodě

Kariéra ano či ne – zkušený psychoterapeut, psychiatr či sexuolog by před vás mohl postavit laboratorní váhy a na jednu misku položit cedulku s nápisem kariéra a peníze a na druhou zdraví a sex. Měli byste si rozmyslet, čemu dát přednost, protože honba za výdělkem častokrát zvyšuje hladinu kortizolu a adrenalinu v krvi, a to (spolu s jinými stresory) zablokuje vytváření testosteronu. Tím se z vás postupně stane jedinec neschopný sexu, který po něm ani netouží.

ležící žena

Jak dobře znáte svá těla aneb milujte se a mazlete – kdy jste se naposledy důkladně pomazlili? Jak často si dopřáváte partnerské masáže? A věnujete pozornost i jiným částem těla, než jen pohlavnímu ústrojí? Zaměřte se také na další erotogenní zóny, kam patří podpaží, vlasatá část hlavy, krk, zátylek, bříško (zejména pupík) a chodidla.

Tajemství ženské pokožky – každý člověk se vyznačuje jedinečnou vůní a čichový vjem je také důležitým ukazatelem zdraví a vhodnosti partnera k založení rodiny. Jestliže vám váš protějšek voní, respektive voní vám jeho pot (v rozumné míře) zejména v podpaží, v tříslech a na chodidlech, je to dobré znamení. Je známa historka o Napoleonovi Bonaparte, který před milováním vyžadoval, aby se jeho partnerka neumývala, natož pak voněla parfémem. Toto chování je přirozené a je třeba to chápat jako něco pozitivního, nikoli jako projev úchylného fetišismu.