Podzimní čas přímo vybízí k nějakému tvoření. Nemusíte hned vyrábět věnce, čistě vánoční dekorace, nebo napéct do Štědrého dne 30 druhů cukroví. Je to ideální čas na to najít si nového koníčka právě třeba v podobě výroby něčeho hezkého. Nebo můžete začít s čímkoliv, do čeho jste se chtěli už roky pustit, ale nenašli jste na to čas. Dlouhé podzimní večery každý snáší jinak, někdo je rád, že přijde z práce domů a zachumlá se pod deku s horkou kávou a knížkou, nebo si pustí film či seriál. To ale rychle omrzí. Mozek potřebuje zaměstnat. A když uvidíte, že vám pod rukama vzniká něco hezkého, budete z toho mít jistě radost.

vánoční dekorace

Tak do čeho se pustíte?
V současné době nejspíš nenajdete žádný kurs, který by vám něco přinesl. Většina kurzů se přesunula do online světa, a to prostě není ono. Neuvidíte pořádně, jak se co dělá, a komunikace přes počítač má k pohodě taky daleko. Vyberte si proto aktivitu, ve které vás zákazy akcí neomezí. Nic vás nenapadá? Myslíte si, že vás nic nebaví? V první řadě je třeba dát šanci něčemu novému. něčemu, o čem by vás právě nikdy nenapadlo, že vás může někdy bavit. Co to může být?

čtení knih

Vařte. Ano, většina z vás někdy vařila. A pravděpodobně vás to buď nebaví nebo vám to nejde, proto jste to dosud nezkusili pořádně. To je chyba. Nemusíte se hned hlásit do kuchařských soutěží, ale krok za krokem se můžete naučit vykouzlit skvělé jídlo, což ocení určitě celá vaše domácnost. Kupte si osvědčenou kuchařku, ale doporučujeme ji předem prolistovat – může být pro pokročilé a nebo může obsahovat suroviny, které neznáte, nepoužíváte, a ani po tom netoužíte. Pomoct mohou i videa a kuchařské kanály na YouTube. Základy v nich najdete určitě.
Pečte. To se tak k tomu vaření nabízí, že? Není třeba hned dělat moderní moučníky jako z Paříže. Začněte zlehka. Taková bábovka je jednoduchá a málokdy se nepovede.
Tvořte. Jak a co? Blíží se Vánoce. Můžete se naučit vyrábět věnce. Postupů je plný internet a potřebné věci nakoupíte téměř na každém rohu.
Šijte. Pokud jste aspoň trochu zruční, máte k dispozici šicí stroj a odhodlání se naučit potřebnou věc, jděte do toho. Umění šití se nikdy neztratí. Vždy si budete umět něco opravit a vyrobit oblečení, doplňky a cokoliv dalšího, co jde zhotovit jehlou a nití.
Cvičte. Že je to ohrané? Možná. Ale cvičení je, jak všichni víme, pro zdraví velmi důležité. Navodíme se díky němu psychickou pohodu, která je hlavně v současné době velmi důležitá. Nemusíte být vrcholovým sportovcem, ale rekreační pohyb je velmi doporučovaný.
Čtěte. I když se vám to může zdát jako hloupost, opak je pravdou. Čtení cvičí mozek a zlepšuje pravopis, mluvnici a představivost.
Luštěte. I luštění je skvělým trenérem mozku.

Je z čeho vybírat. Zájmů a aktivit je nepřeberné množství, ale ne každý se něčemu věnuje. Je fajn něčím vyplnit čas a něco nového se naučit. Jděte do toho a zpříjemněte si život něčím, co můžete začít dělat hned teď.