Mezi nejvíce oblíbené aktivity na jaře a v létě patří jízda na bruslích, na kole a běh. U kterého z těchto sportů hubnete nejvíce? Dozvíte se v dnešním článku.

In-line bruslení se v posledních letech stává velmi oblíbeným sportem jak u mladší, tak u starší generace. Při plném soustředění se na jízdu a s cílem spálit kalorie vám jízda na bruslích přinese velký úspěch. Při správném tempu jízdy (cca 15 km/hod) se můžete vyšplhat až k téměř 600 kcal za hodinu. A jak je na tom běh a jízda na kole?

adult-1867743_640

Oproti bruslím, kde se aktivně zapojuje celé tělo a nedochází k přetížení svalů, u cyklistiky člověk nezapojuje horní část těla, ale zejména svaly stehen a lýtek. Častým problémem může být přetížení krční páteře, jelikož spousta cyklistů jezdí s předkloněnou hlavou. Avšak s rychlostí přibližně 20 km za hodinu můžete s jízdou na kole spálit stejný počet kalorií jako při bruslení. Navzdory těmto sportům, nejvíce dává lidskému tělu zabrat běh. Je spíše pro náročnější a zkušenější uživatele, proto jako úplný začátečník zvolte radši jízdu na kole nebo bruslení. Jedním z hlavních problémů při běhání bývá riziko opotřebení kloubů. U běhu tempem 8 km/hod můžete spálit 480 kcal. 

Avšak všichni víme, že kalorie nejsou to jediné, co se počítá. Pro tělo je nutné být takto aktivní nejméně 20 minut, aby tělo spalovalo efektivně tuky. Další velmi důležitou věcí pro správné hubnutí je to, že vaše tělo se musí nacházet v aerobní zoně. To poznáte tak, že jste během sportu schopni vést konverzaci. Toto bývá obtížnější u běhu. 

pexels-photo-347135

Pokud se rozhodnete pro výlet na kole, trasy bývají delší a pokud máte rodinu a práci, je to časově náročnější než předešlé sporty. Běh či jízda na bruslích vám zaberou hodinu aktivního tréninku, kdežto na jízdu na kole si musíte vymezit více času. Ve většině případů potkáte více lidí o víkendech na kole a přes týden spíše na bruslích nebo běhat. 

Na závěr nutno říci, že žádný pohyb není nijak špatný. Hlavní totiž je, že baví VÁS!