Sport je běžnou součástí vašeho dne, věnujete se mu v maximální míře. Neděláte ale některou ze základních chyb laické veřejnosti? Pojďte si je s námi projít v dnešním článku.

Dostatečná hydratace
Dospělý člověk by dle posledních průzkumů měl denně přijmout alespoň 0,4 l tekutin na 1 kg jeho hmotnosti. Za tekutiny je považována čistá voda nebo neperlivá minerálka. Alkohol, káva ani čaje, dokonce neslazené, nejsou považovány za nápoje vhodné k hydrataci těla.

Je samozřejmostí, že v horkých měsících a při větším energetickým výdeji těla byste měli množství přijatých tekutin příslušně navýšit.

Nezapomínejte také na to, že 2/3 denního příjmu tekutin byste měli vypít do 12 hodin, neboli v první třetině ne. Večerní dohánění pití už vám nepomůže.

Protahovat se
Většina z nás docvičí a je ráda, že je ráda. Dojde se umýt, a pak doplnit úbytek energie. Ale po každém cvičení jakéhokoliv zaměření by mělo následovat protažení všech namáhaných svalů. Nemusíte se protahovat dlouhé hodiny, i pět minut může rozhodnout o tom, jak se budete cítit další den.

Zahřátí se
Opakem protahování po skončení cvičení je zahřátí se před začátkem sportování. Opět nezáleží na typu sportu, kterému se hodláte věnovat, zahřátí a prokrvení svalů by mělo být vždy samozřejmostí. Předejdete tak případným budoucím zraněním.
Délka warm-upu je individuální a záleží na tom, kde budete sport provozovat a jaká je aktuální teplota okolí.

Doplnění energie
Jen 20 % tvoří sport ve zdravém životním stylu, zbytek, tj. celých 80 %, je dáno složením vaší stravy. Myslete proto na to, co si dopřejete před tréninkem a po samotném tréninku. Špatně zvolenou stravou si můžete veškerý efekt cvičení zničit.

Neregenerujete
Cvičíte tak často, že vale tělo nestíhá regenerovat. Místo abyste cvičením sílili, vaše tělo je přetrénované a vaše imunita se oslabuje. Snadněji pak chytíte nějakou nemoc nebo si v horším případě přivodíte svalové zranění. Nezapomeňte tedy i odpočívat – zajděte si na masáž, do sauny anebo jen tak lenošte doma.