Mountain biking určitě nadchne všechny milovníky cyklistiky. Jeho varianty dowhill a freeriding bývají provozovány především muži. S dobrými jízdními zkušenostmi, zdravým sebevědomím a odvahou. Horská kola, na kterých se tento adrenalinový sport provozuje, připomínají motocykly. Jsou speciálně upravovány pro tuto náročnou aktivitu. Nejčastěji se sjíždí v horách, na uměle vytvořených stezkách. A trasách, které se vyznačují nerovným a obtížně zvládnutelným terénem. BMX freestyle se rovněž provozuje na jízdních kolech, která jsou rovněž speciálně upravená. Výplety kol tu bývají od průměru 16 až 24 palců.

Adrenalin na kole

Podle výšky a váhy závodníka. Pro provozování BMX freestalu bývají vytvářeny speciálně vybavené parky, ve kterých je možné denně trénovat. V současnosti už existuje množství profesionálů, kteří jezdí BMX freestyle na vrcholové mezinárodní úrovni. Freerunning je nová varianta oblíbeného parkouru. Tuto aktivitu vyhledávají všichni, kteří mají rádi pohyb ve všech jeho možnostech. Je to v podstatě akrobatická disciplína, ve které jde sportovcům o to , aby na své cestě překonali jakoukoliv překážku pomocí vlastního těla. A opravdu se nezastaví před žádnou. Ať už to jsou ploty, auta, budovy. Efektními typy přeskoků a salt dosahují vytyčené mety.

Adrenalin

Base jumping je v posledním čase čím dále vyhledávanější. Především všemi, kteří prošli parašutistickým výcvikem. Protože základní dovednost pro tento sport je perfektní odhad při seskoku a schopnost ovládnout let. Pro začátečníky se doporučuje, aby svoje první seskoky prováděli z vysokého mostu. Ti pokročilí skok s padákem, který už je extrémně náročný, provádějí z vrcholku skály, sochy či dokonce z mrakodrapu. Obdobou je Bungge jumping, kdy sportovci volným pádem, na laně, připevněném na kotníku, skáčou z velké výšky. Nejčastěji z jeřábů. Pružné láno se těsně před doskokem napne natolik, že skokana vymrští nad zem. A před přistáním dopřeje příjemné pohupování.