Chystáte stěhování a máte již připravené kartonové krabice? A už jste si pořídili i balicí materiál? Pokud ne, a máte v úmyslu využít starých časopisů a novin, zarazíme vás. Nač riskovat zápach a potřísnění věcí tiskařskou barvou, když to jde jinak, a mnohem lépe? Pořiďte si bublinkovou fólii v roli. Zabalíte do ní úplně všechno včetně pokojových rostlin v květináčích a křehkého skla. Stačí více vrstev fólie a zabalíte talíře, sklenice, vázy i dětské hračky. Fólie s bublinkami je dobře využitelná i pro balení předmětů větších velikostí, co se nevejdou do kartonových krabic, například svítidel, velkých domácích spotřebičů, koberců a demontovaného nábytku. Kromě fólie s bublinkami pak budete potřebovat už jen kvalitní lepicí pásku (vhodné je mít ji i s ručním odvíječem), nůžky a popisovací lihový fix, případně pro zpevnění krabic provázek.

bublinková fólie

Malování před stěhováním

Někteří lidé se rozhodují nejprve příbytek, kam se stěhují, vymalovat. Kupříkladu jim to umožní pronajímatel bytu nebo v případě vlastní nemovitosti probíhající rekonstrukce. Malování vyžaduje určitá pravidla a mezi nimi zejména zakrývání předmětů, které by neměly být potřísněny malířskou barvou. Běžně se zakrývají okna, tedy celé okenní rámy, skla a parapety, stropní svítidla, některý nábytek a také podlaha. A právě s podlahou bývá největší problém, protože se po ní pohybujete na štaflích.

fólie s bublinkami

Když zakryjete podlahu tenkou malířskou fólií, brzy se potrhá a nebude k ničemu. Když použijete novinový papír, ten se zas rychle rozmáčí a může se to samé přihodit i s kartonovou lepenkou. Zkuste to s bublinkovou fólií, kterou natáhnete po zemi v pásech a přelepíte je lepicí páskou. Fólie je dostatečně pevná, nepropouští vodu a zachytí vše, co je třeba. A když se někde protrhne, otvor přelepíte lepicí páskou nebo jej překryjete dalším kusem fólie.