Jedním z míst, které stojí za návštěvu a přátelé v něm určitě budou spokojení, je Muzeum alchymistů a mágů. Ve kterém je možné objevit dávno zapomenuté poklady. Hlavní bránou lze přejít do období Rudolfa 2., kdy ve Faustově domě se dají dohledat spisy učenců a mudrců a v půdní laboratoři magistra Kellyho, kterého do povědomí ve svém filmu dostal Jan Werich, vás průvodce vás seznámí s výrobou, mezi jiným, i homonkula. A všechny zájemce překvapí receptem elixíru života či lektvaru lásky pro všechny zamilované. Po zajímavé prohlídce je možné s přáteli posedět v hospůdce Kellyxir, která je součástí muzea.

Umělá inteligence zábavnou formou

Dalším místem, ve kterém lze strávit příjemné sobotní odpoledne, je interaktivní Muzeum Smyslů. Prostředí nabízí velké množství optických iluzí a klamů. S celkem padesáti exponáty se i vy stanete součástí vystavené expozice. Fata morgana s výměnou hlav i místnost vzhůru nohama. V muzeu najdete i velmi zajímavou zónu Senses. Která nabízí hry i hlavolamy. Ve kterých sobotní odpoledne uteče jako voda. Domů si navíc odnesete kromě zajímavých zážitků i originální snímky zevnitř iluzorních objektů.

Návštěva zábavního centra

Pro všechny, kteří se chtějí vrátit zpátky do dětství, nechť stráví sobotní odpoledne se svými přáteli v Muzeu Her. Kde je pro návštěvníky připraveno přes tři sta her. Na herních konzolách, arkádových automatech, počítačích či telefonech si budete moci zasednout a zahrát dávno zapomenuté kousky. A připomenout si jedinečné triky, kterými jste ohromovali svoje okolí. Zážitkové muzeum Film Legends Museum a muzeum, které je zaměřeno na filmy Vetřelec vs. Predátor, je připraveno přivítat všechny milovníky těchto amerických filmů. Zblízka se tu můžete setkat se svými oblíbenými hrdiny a pokud budete chtít, můžete se s nimi i vyfotit. A domů si odnést památku na příjemně strávené odpoledne. Vnitřní expozice je unikátní. Dokonale propracované figurky, busty, sochy či repliky filmových legend nadchnou všechny návštěvníky. Kromě postav Terminátora, Predátora, Vetřelce jsou tu ke zhlédnutí i další postavy filmového studia v Hollywoodu.