Mít vlastní dům je snem mnohých mladých, ale i starších rodin. S cenami nemovitostí a pozemků se to však zdá být nereálným snem, což ale není. I na malém pozemku můžete postavit dům, do kterého se pohodlně vměstnáte. Jak?

pohovka u okna

Patra

Ceny pozemků se počítají za metry čtvereční. Vzdušný prostor vám už nikdo počítat nebude, proto můžete i na malém place postavit dům s pěknou zahrádkou. Ačkoliv mnoho lidí volí raději přízemní domky, na patrech není nic špatného, pokud chceme více prostoru na menší rozloze. I vysoký úzký domek může vypadat dobře.

Schody

Schodiště často zabírá mnoho místa, které tak zoufale potřebujeme. V případě nedostatku prostoru jsou skvělou volbou točité schody. Schodiště si můžete nechat udělat na míru a v designu, kterým se bude hodit k vašemu domovu.

točité schodiště

Otevřený prostor

Optického zvětšení prostoru můžete dosáhnout tím, že jej otevřete. Častou volbou je spojení obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Dále pak můžete vsadit na skleněné zástěny jako dveře, díky čemuž pustíte světlo do vašich prostor a zároveň tak bude váš domov působit čistěji a otevřeněji.

Úložný prostor

Abyste nezabírali spoustu místa velkým množstvím nábytku, využijte úložné prostory na maximum. Lze zakoupit postele, pohovky, noční stolky i stolky konferenční s úložným prostorem, do kterého se vejde spousta věcí.

Odkládací prostor

Další místo ušetříte, když namísto stojacích vitrín a knihoven zvolíte police připevnitelné ke zdi. Můžete je zavěsit nad pohovku, či nad postel a využít tak místo, které se nabízí.

Pracujte s tím, co máte

Nevhodně zvolený nábytek může zabírat více místa, než kolik doopravdy máte. Naštěstí lze většina nábytku nechat vyrobit na míru právě tak, aby vyhovoval právě vašim potřebám ve vašem prostoru.

Kvalita

Vybírejte pouze kvalitu, která se vyplatí a chvíli vám vydrží. Nakupujte a objednávejte jen od ověřených dodavatelů. Například schodiště i zástěny si můžete nechat navrhnout u spolehlivé a léty ověřené firmy K.M.K. Design.