Jak to tak vypadá, zanedlouho se budeme muset smířit s tím, že klasické automobily skončí a nahradí je elektromobily. Víte, jaké mají výhody? 

Jsou elektromobily naší budoucností? Víte, jaké mají vlastně výhody? 

Pomalu je nám všem jasné, že klasické automobily na spalovací motory budou jednou minulostí. Právě elektromobily by je měly jednou plně nahradit. Dnes se v nich mohou projet většinou jen ti, kteří na to mají finance, protože pořízení elektromobilu není zrovna nejlevnější záležitostí. Ovšem všechny výhody nakonec mohou vstupní investice vyvážit. Jak to tedy s elektromobily vlastně je a vyplatí se v nich opravdu jezdit? 

prázdná silnice

Žádné emise a požitek z jízdy 

Asi hlavními přednostmi jsou jízda bez emisí, které by zatěžovaly naši planetu a samozřejmě i úplně jiná jízda. Elektromobil jede svižně, skvěle se řídí a navíc jede, bez toho aniž by za sebou nechával zplodiny z výfuku. I proto je jasné, že všichni ti, kteří myslí na budoucnost naší planety, by chtěli, aby jednou po našich silnicích jezdili právě jen elektromobily. Dnes ale máme ještě pořád na výběr, i když se daří na silnících potkávat stále více těchto ekologických vozů, není jich zase tolik, kolik by jich mohlo být. Také váháte? 

auto na silnici

Kde se nabíjet? 

Elektromobil se nabíjí, podobně jako se třeba nabíjí mobilní telefon. Pokud budete nabíjet svůj vůz doma z vlastních zdrojů, dokonce ušetříte, někde po cestě na silnících je to sice mnohem dražší, ale stále se to vyplatí. Ovšem pozor, není to tak rychlé, jako když si přijedete pro benzín nebo naftu na pumpu. Nabití elektromobilu celkem trvá. Pokud si jej ale pořídíte, ušetříte třeba i na provozních nákladech a hlavně i na servisních nákladech. Odpadá tím vyměňování oleje a oprava motoru, elektromobily mají baterie, ty ale mají omezenou životnost, i s tím je tedy nutné počítat. 

Ať už jste zastánci klasických vozů se spalovacími motory nebo dáváte zelenou budoucnosti, je dnes už skoro jasné, že na elektromobily si v budoucnu budeme muset navyknout všichni. Na jednu stranu to asi nebude lehké, ale na tu druhou si budeme užívat čistější a zdravější jízdu. 

Elektromobily jezdí také velmi potichu a tak si jízdu užijete ještě o něco více.