Potřebujete se rychle naučit na test nebo vás budou zkoušet v práci z něčeho, co jste ještě nedělali? Možná se učíte jazyky nebo něco jiného. Jak na to? 

Naučte se rychle všechno, co potřebujete – Jak spolehlivě dostat do hlavy učení? 

Nezáleží na tom, zda jste ještě studentem vysoké školy nebo již pracujete a potřebujete se naučit látku na test v kurzu, možná děláte jazyky nebo potřebujete vědět, jak připravit své dítě na písemku ve škole. Každopádně potřebujete vědět, zda existuje nějaký zázračný recept na učení? Každý to má jinak, jsou lidé, kteří se učí nebývale rychle, naopak jsou lidé, kterým určitě věci do hlavy příliš rychle nejdou, ale pokud se přeci jen potřebujete skutečně něco naučit, řiďte se těmito tipy. 

naučte se rychle

Kdy se učit? 

Možná by vás zajímalo, kdy je nejvhodnější doba na učení. A ta vlastně neexistuje. Každý to má totiž trošku jinak, jsou lidé, kteří vědí, že nejvíce toho zvládnou ráno a během dopoledne a jsou potom lidé, kteří jsou naopak nejčilejší večer a tak se v tuto dobu i nejvíce naučí. I když po ránu jsme přeci jen všichni odpočatější a máme plno energie, naopak večer už je na tělu znát únava a pociťuje to i mozek. Je spíše důležité v tomto poslouchat své tělo. Pokud se do učení pustíte a je jedno v jakou dobu, dobře si ho rozvrhněte. Nikdy se neučte až moc dlouho jednu věc, protože to není správné. Raději se toho učte více, po několika desítkách minut si dejte chvíli oddech a pak se podívejte zase na něco jiného. 

A jak si ověříte, že to vážně umíte? Můžete zkusit někomu vysvětlit po svém, co jste se učili nebo se prostě dejte vyzkoušet. Jistě i své děti zkoušíte z látky do školy nebo si pamatujete, jak vás podobně rodiče zkoušeli. Je vhodné všechno zopakovat nahlas. 

učit se

Zápisky nepodceňujte 

Mít papír, sešit nebo notýsek a k tomu tužku, to je zkrátka k nezaplacení. I když dnes si už řada studentů dělá poznámky spíše do počítače, sešit a propiska jsou sehranou dvojkou a v nich se vám možná zápisky budou číst lépe. Ale je to v podstatě jedno, hlavní je, nějaké ty zápisky opravdu mít. Zápisky využijte k následnému učení, ale i když je jen budete psát, už si mozek bude látku pomalu zapamatovávat. 

Pokud budete chtít, jistě se zvládnete naučit všechno.