Mnoho z nás trpí povánočními výčitkami a zpytuje své svědomí, pošramocené přísunem spoustou pochoutek, kterým jsme neměli sílu odolat. Je tedy čas na pořádnou očistu organismu, kterou si můžete dopřát v podobě konzumace některého z produktů, které nabízí rostlina nopál. Že vám tento název nic neříká? A přitom se s jeho pěstováním za účelem konzumace započalo v centrálním Mexiku už více jak před devíti tisíci lety! Dnes se s nopálem-opunciemi v Evropě setkáme třeba v nedaleké Itálii. Co je tedy na opunciích mexických tak zvláštního?
Porost kaktusu-nopálu
TAKŘKA CELÁ ROSTLINA SE DÁ ZUŽITKOVAT V POTRAVINÁŘSTVÍ, V KOSMETICKÉM A PAPÍRENSKÉM PRŮMYSLU
PLODY-zpracovávají se do alkoholických i nealkoholických nápojů, vyrábějí se z nich džemy a sladidla užívaná při výrobě různých cukrovinek
NEJMLADŠÍ VÝHONY-najdou uplatnění v kuchyni jako zelenina, zrovna tak jako nopálová mouka
BEZTRNÉ DRUHY-slouží v některých na píci chudých oblastech jako krmivo pro dobytek
Žena cvičící v přírodě
SEMENA-zisk oleje pro kosmetické použití, zisk červeného barviva z parazita žijícího na stoncích rostliny.
Je tedy zřejmé, že pro některé země je tato rostlina klíčovým produktem, na kterém závisí prosperita obyvatel. Nopál je ideálním produktem, který spolehlivě zasytí, aniž by měl příliš vysokou energetickou hodnotu. Proto doporučujeme při přípravě používat alespoň z části nopálovou mouku, která je navíc bez obsahu lepku. Kromě řady vitamínů B, obsahuje velké množství prvků a vlákniny podporující správnou funkci střev. Velkým bonusem je také přítomnost alkaloidu berberinu, jenž má pozitivní vliv na nervovou soustavu.
To je tedy jen několik důvodů proč vyzkoušet některý z produktů, které nabízí náš dobře zásobený internetový obchod. Vybírejte z mnoha dalších zajímavých produktů. Proč tedy čekat? Začněte s důkladnou očistou vašeho organismu už dnes!