Obchodování je jedno z mála probádaných míst, které ovšem láká mnoho lidí. Jenže aby obchodování na burze bylo úspěšné, předchází mu náročné přípravy, které ne každý hodlá podstupovat. I z tohoto důvodu vznikla IM academy, která vám pomůže usnadnit začátky obchodování. Ne každý se zkrátka vyzná v akciích, burzách a vlastně v celém tomto nablýskaném světě, kam mohou jen ti nejbystřejší.

týmová práce

Investování, nákup a prodej akcií láká čím dál více Čechů. Jenže zbrklost a víra v sama sebe může obchodování zhatit ještě dříve, než vůbec pořádně stihly začít. Ne všichni jsou seznámení se základními pojmy a principy jak obchodovat. Ideální je začít na naší půdě a investování si zkusit, ještě předtím než se vrhnete do víru velkých zahraničních burz. V současnosti se u nás dá obchodovat jen na dvou burzách a to Pražská burza anebo RM-SYSTÉM neboli burza s cennými papíry.

Burza je místo, kde je zapotřebí levně koupit a draze prodat

graf růstu

Celý princip burzovního obchodování je v podstatě velmi prostý. Je zapotřebí akcie co možná nejlevněji koupit a co nejdráže prodat, aby zisk byl co možná největší. Burza je tedy místo, kde se střetává nabídka s poptávkou. Jedná se o organizovaný trh, kam někteří přicházejí za účelem koupit a jiní zase prodat. Zní to velmi jednoduše, že ano? Měli byste se mít však na pozoru, kdyby bylo obchodování tak jednoduché, věnoval by se mu každý. Primárně je důležité odhadnout, jakým směrem se bude výše akcií ubírat a to vyžaduje důkladnou znalost trhu.

Nesmíme však zapomenout, že kromě burz s akciemi a cennými papíry, je možné obchodovat i na poněkud jiných burzách, které jsou pro řadu lidí daleko více čitelné. V české republice může najít akvarijní burzy, burzy s exotickým ptactvem atd. Lidé se v tomto případě scházejí na fyzickém místě a případné nákupy i prodeje si korigují oni sami.