Havárie v domě to není žádná legrace a vždy záleží hodně na tom, jak rychle se vzniklý problém podaří odstranit. Víte jistě, že byste si uměli poradit?

Jak předejít haváriím a jak si případně poradit, když už k nějaké dojde?

Člověk si někdy myslí, že dělá úplně všechno správně a pak se stane něco, na co není připraven nikdo. Havárie v bytě či domě nám umí pořádně znepříjemnit život, důležité je ale zachovat klid a hlavně jednat co nejrychleji. Umíte si poradit v případě, že se u vás něco porouchá a máte například připravené číslo na havarijní službu? Pokud ne, rychle to napravte.

pexels-photo-1249611

Všemu se předejít nedá

Jsou věci, které ovlivnit můžeme, pak jsou ale věci, které prostě neovlivníme. Havarijní službu, která přijede zastavit unikající vodu, opravit nebo vyčistit odpady a podobně, často voláme a ani bychom nemuseli, kdybychom se zodpovědně chovali. Jindy ale může být chyba jinde, než na naší straně, ale i tak musíme umět jednat. Číslo na havarijní službu bychom všichni měli mít doma připravené někde na dohled, často je totiž potřeba zavolat instalatéry či opraváře okamžitě.

V bytových domech, ale i jinde pak často funguje takzvané smluvní partnerství https://www.kanalizace-instalateri.cz/smluvni-partnerstvi. A o co se jedná? Jde v podstatě o to, že se uzavře dohoda mezi havarijní službou a celým domem a jeho nájemníky samozřejmě a v případě potřeby jsou instalatéři a opraváři připraveni přijet a vyřešit vzniklý problém, který se může týkat společných prostor domu ale i jednotlivých bytů. Obvykle se ihned po přijetí telefonátu posuzuje, jak moc vážná situace je a od toho se odvíjí také příjezd samotné havarijní služby. Díky smluvnímu partnerství ale vždy víte, koho můžete volat v případě nouze. Havarijní služba pak musí být připravena řešit akutní případy čtyřiadvacet hodin denně.

pexels-photo-7937299

Necháváte zapnutou pračku?

Doma se nám může porouchat cokoliv, hodně často se stávají nehody jen díky banálním chybám a často za to může například zapnutá pračka v době, kdy je majitel někde venku. Po příchodu domů se pak nestačí divit. Hodně škody ale umí napáchat i zdánlivé maličkosti, jako jsou například odpady. Jakoby si lidé byli skutečně nepoučitelní, do odpadů totiž často vhazujeme a lijeme, co tam nepatří anebo nedbáme na to, zda jsou odpady řádně vyčištěné.

Mít pak k dispozici rychlou pomoc je k nezaplacení.