Plot je součástí každého domu a vytyčuje hranici sousedního pozemku. Pokud plot nemáte, mohou se k Vám lehce dostat zloději odcizit Vám drahý majetek. V zimním období může docházet zvěř okusovat Vaše ovocné stromky a nemáte žádné soukromí. Pokud tedy plot plánujete a nemůžete se rozhodnout, jakou zvolit variantu, tak vsaďte na beton.

Plot (15)

V dnešní době existuje nespočet plotů a každý z nich je dobrý na něco jiného. Nejčastější materiál na plot je dřevo, beton, nebo pletivo.

Plot dřevěný se stavěl už před desítkami let a u některých objektů se dochoval dodnes. Díky levné pořizovací ceně si ho oblíbilo mnoho lidí a nedá na něho dopustit. V dnešní době však už není tolik žádaný a spíše se využívá jako výplň do plotu betonového. Jeho nevýhodou je, že se musí každý rok ošetřovat lakem, nebo lazurou a nestojí Vás jenom čas, ale také peníze.

Plot (14)

Plot pletivový je velice známí a můžete, se sním setkat snad kdekoliv. Jeho pořizovací cena je přijatelná a dá se postavit snad kdekoliv. Realizace je poměrně rychlá a většinou se pořizuje společně s brankou. Jeho ošetřování během let je minimální a platí zde pravidlo, že jeho kvalita je úměrná ceně.

Plot betonový je naprostá špička mezi ploty. Dokonale předčí všechny vlastnosti přechozích plotů a jeho realizace je poměrně rychlá. Navíc jeho výška může dosahovat až 3 metrů, což Vám zajistí dokonalé soukromí. Mezi další pozitivní vlastnosti patří jeho protihluková a povětrností bariéra a fakt, že se o něho během let nemusíte vůbec strat. Na jeho výstavbu nepotřebujete žádné stavební povolení a můžete si vybrat z mnoha dekorů a výplní. Navíc je jeho servis rychlý a má variabilní řešení.

Pokud tedy sháníte plot, za kterým Vás nikdo neuvidí a budete mít dokonalé soukromí, tak je to plot betonový. Nejen, že budete mít klid, ale také Vám vydrží dlouhé roky bez většího ošetření.