Někdy se stane, že potřebujeme poštou poslat jen nějakou drobnost. Při balení zjistíme, že je to na klasickou obálku moc velké a na běžný balík zase příliš malé. Tento problém se dá docela snadno vyřešit použitím polypropylenového sáčku. Podle toho, co budeme chtít odeslat, můžeme si vybrat ze dvou možných variant.
1) Sáček se vzduchovými otvory.
2) Sáček bez vzduchových otvorů.

sáčky

Pokud budou v našem balíčku putovat například tiskoviny nebo textilie, doporučuje se používat sáčky se samolepící klopou se vzduchovými otvory. Balíček se totiž vytlačením přebytečného vzduchu o hodně zmenší.
o Varianta bez otvorů je pochopitelně vhodná na posílání například sypkých věcí nebo jiných drobností.

Tyto výrobky však mají mnohem širší využití, nejen jako obaly na přepravu zásilek.Někteří prodejci zjistili, že se dají docela dobře využít jako prodejní obaly. Sáčky jsou totiž hladké, lesklé, pevné a naprosto průhledné.
o Polypropylenová pouzdra se vyrábějí v mnoha různých velikostních variantách.
· Od velikosti osmdesát krát sto dvacet milimetrů až do velikosti čtyři sta krát šest set milimetrů.
· Jestliže ale žádný rozměr přesto nevyhovuje, není pro výrobce problém nabídnout nějakou specifickou velikost.

foliování

Obal, který dodá lesk

Zalepovací sáčky, které záměrně nemají vzduchové otvory, se využívají jako jakékoliv jiné polyethylenové sáčky, ZIP sáčky a další podobné výrobky. Oproti nim jsou ale průhlednější a lesklejší, protože k jejich výrobě byl použit už zmíněný polypropylen.
o Právě jejich luxusního vzhledu využívají někteří prodejci jako obalového materiálu při prodeji bižuterie.
o Těmto výrobkům nezkreslují v žádném případě vzhled, naopak dodávají jim patřičného lesku.
o Kromě toho se dá zboží několikrát pohodlně vyndat, předvést zákazníkovi a poté sáček opět bez nejmenšího problému znovu zalepit.