Chcete-li hubnout, bez správné stravy a sportovních aktivit to nepůjde. Sportem ale není myšleno pouze běhání, třeba i skákání na trampolíně má dobrý efekt.

Skákáním k lepší postavě i kondici

Fyzická kondice většina Čechů je na docela nízké úrovni, mnohdy zcela žalostná. Samozřejmě, že na vině je nedostatek pohybu. Lidé, a to nejen dospělí, raději tráví svůj volný čas v pohodlí doma u televizí monitorů počítačů. To samozřejmě není za všech okolností špatně, ale alespoň třikrát za týden se věnovat nějaké sportovní aktivitě je více než prospěšné. Tělo se díky tomu nejenže lépe zbavuje různých cizorodých látek, ale zároveň se tím zlepšuje celkové zdraví cvičence. A to nejen fyzické, ale rovněž i duševní. Je dokázáno, že lidé, kteří s železnou pravidelností sportují, jsou jednoduše zdravější a mnohem spokojenější.

Hromadné skákání

Pokud se k nim chcete zařadit, není nic jednoduššího, než si pořídit tenisky a jít párkrát týdně běhat do parku. Můžete ale jezdit i na kolečkových bruslích, na kole či v zimě chodit na běžky. Možností je velká řada, ale ne každý chce za sportem jít ven. Jste-li trochu usedlejší a máte před domem zahradu, můžete sportovat stejně. Nikoliv však běháním dokolečka kolem vlastního plotu, ale skákáním. Trampolíny jsou v posledních letech docela módními, a hlavně plně funkčními cvičebními nástroji. Není tedy důvod, proč byste nemohli skákat i vy.

Skákání na první pohled pro laika může vypadat jako jednoduchá záležitost, při které se přece kondice vylepšovat snad ani nedá. To je ale velká chyba. I základní cviky dokáží jedince bez kondice pořádně potrápit, natož pak složitější sestavy, při kterém se nezapojuje pouze spodní polovina těla, ale v podstatě celá postava. Tyto cviky jsou ideální k odbourávání přebytečného tuku z organismu. A skvělé je, že je to i docela zábava.

Kluk na trampolíně

I zábava však musí být bezpečná. I to je důvod, proč byste neměli při koupi trampolíny příliš šetřit, ale raději si vzít model, který se sice dražší, ale má veškeré myslitelné bezpečnostní prvky. I levnější verze sice nějaké bezpečnostní prvky mají, ale ty nemusí být dostatečné.