Voda je živel, voda je život, můžete často vídat a slýchat v médiích. Odborníci zabývající se lidskou psychikou nás nabádají k rozmazlování a lenošení v napuštěné koupelnové vaně, nebo dokonce ve vířivce. Soukromé lázně v intimním domácím prostředí jsou zkrátka mnohem účinnější, než návštěva přelidněného aquaparku.

bazén

Jaké účinky lze očekávat od vířivky

Půlhodinka v soukromé vířivce vydá za hodinovou thajskou masáž. Něco na tom je, vždyť už starověké národy přisuzovaly koupelím v teplé bublinkové lázni značný význam. Starověký Řím byl svými lázeňskými procedurami a akvadukty vyhlášený, přičemž základy k moderní balneologii čerpáme právě odtud.

Odbourávačem stresu je každá volně tekoucí voda, kterou necháme působit na své tělo. Vířivka tím pádem přispívá ke zlepšení psychiky a ulevuje od bolestí namožených svalů a kloubů. Je zkrátka součástí léčebného procesu rehabilitace a regenerace organismu. Mít doma svou vlastní lázeňskou proceduru a ušetřit tak za každoroční pobyty v přeplněných sanatoriích si může dnes dopřát takřka každý.

Mechanický tlak vody způsobený tryskami prokrvuje pokožku i vnitřní orgány a tím pádem zlepšuje krevní oběh přirozeným způsobem. Zvláště pomáhá lidem postiženým – chronicky nemocným, seniorům, lidem upoutaným na invalidní vozík. Vozíčkáři jsou obecně ohroženi nedostatkem pohybu, usazováním vápníku v cévách a měli by si pravidelné masáže, lymfodrenáže a koupele ve vířivce dopřávat častěji.

vířivka

Odborný servis

Vířivka je technické zařízení, poměrně nenáročné na údržbu, přesto je nutné dodržovat při jejím používání jistá pravidla. Podobně, jako u řady dalších strojů, přístrojů a mechanismů, jakými jsou klimatizace, topné a komínové soustavy, osobní automobily atd. je třeba pamatovat na servisní zabezpečení a pravidelné preventivní prohlídky. Servis vířivek https://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/a bazénů se stará o jejich zprovoznění, zazimování, kontrolu trysek a čerpadel, o servis solárních systémů a ohřevu vody, o zabezpečení filtrace a aplikaci chemických prostředků.