Mít ovocný sad a pěstovat ovoce pro vlastní potřebu, případně část úrody rozprodávat na trzích, je samozřejmě výhodné, ale vyžaduje to také mnoho námahy a vhodných pracovních podmínek. Jakmile se přiblíží čas sklizně, nastává nejobtížnější a také nejcitlivější část celého pěstitelského procesu, protože právě zde můžeme mnoho získat, nebo i tratit. Stává se to například v situaci, kdy umístíme jablka a hrušky do nevhodných přepravních beden, a cestou se část úrody vysype a pomačká. Z některých plodů lze sice vzápětí zhotovit džem, ale ne každé ovoce je pro tyto účely vhodné, a hlavně se tím zbytečně ztrácí to nejcennější – čerstvost a prvotřídní jakost. Lidé totiž dnes doslova prahnou po tuzemských kvalitních výpěstcích a dávají jim přednost před neznámými zahraničními zdroji.

úroda třešní

Abyste své plody mohli skladovat a převážet zcela bez problémů a bez obav, zbavte se starých dřevěných bedýnek, které nahradíte moderními. Plastová bedna z polypropylenu vám poslouží pro tyto účely za každého počasí a hodí se i pro dlouhodobé skladování ve sklepích s optimální teplotou v průběhu zimních měsíců.

sklizeň broskví

S plastovými přepravkami je také snazší manipulace, mají k dispozici dvě protilehlá ucha a na horních a spodních stranách do sebe zapadají tak, že se při přepravě nemohou převrhnout. Nemusíte se pak starat o zajištění nákladu a ztrácet tím drahocenný čas.

Na co bychom vás také rádi upozornili, je velmi výhodné udržování http://www.hawle.cz/cz/produkt/hawido-udrzovani-tlaku-140012500016/%3FnRefCatId%3D109225 plastových beden v čistotě. Vystačíte s kartáčem a běžným saponátem, bednu zbavíte nečistot velmi rychle, necháte na Slunci vyschnout a pak už ji můžete plnit vaší úrodou. Dřevěné bedny se vám vyčistit obvykle nepodaří, budou nasáklé vodou, pokryté prachem a mastnotou a bude to také vypadat velmi nevábně. Ošemetné je to také s jejich životností, poměrně brzy se vám začnou lámat pod rukama a budete nuceni se jich nadobro zbavit.