Ano, klidně lze říci, že babky na pavlači byly v podstatě totéž. Jen asi neměly takový rozhled a už vůbec ne rychlost. Ale informovaly. Možná ne vždy pravdivě, ale to se nemůže zaručit skoro nikde. 

Do IT samozřejmě spadá i internet a všechny informace v něm. Ani ty nemusí být vždy přesně dle skutečností. Jsou jisté servery, které dokonce matou lidi úmyslně a ti pak nevědí, kde je pravda. Zde se ovšem už nedá nic dělat, člověk si to musí ověřit raději ze tří stran, než informaci pošle dál. Pokud to tedy dělá.  

Informační technologie

Ano, je to jen o člověku, někdo pošle zprávu dále, aniž ji jakkoli ověří a tím vzniká dojem, že je snad pravdivá. Pokud tak činí nevědomky, dá se přimhouřit oko, ale pokud to dělá úmyslně, tak v tom případě je to na pováženou. A na pár facek, jak by dodal můj známý. 

Je ovšem pravdou, že informační technologie všeobecně mají rozhodně přínosný charakter. To nelze popřít. Proto jsou považovány za velmi důležité a není se co divit.  

Když se podíváte kolem sebe, co uvidíte. Například v jakékoli čekárně. Uvidíte někoho nad knihou mimo mne? Neuvidíte. Všichni mají mobil a koukají do něj. A nejen v čekárně, ale i v tramvaji v trolejbuse, ve vlaku, prostě všude, kde se cestuje. Což dokážu pochopit, pokud to tam ten člověk zná. Ale koukat do mobilu při výletě, kde ještě nebyl, mi přijde hodně podivné. Proč tam tedy jede, když nekouká kolem sebe? Ale to je každého věc.  

klávesnice a kabel

My se ještě letem světem podíváme, kdo vlastně na těchto informační technologiích vydělává. Tak pochopitelně jsou to výrobci počítačové techniky. Ti samozřejmě nejvíce. Na druhém místě jsou asi ty firmy, které živí internet, a to jakýmkoli způsobem. A na třetím budou jako poslední v řadě ti, kteří vám doručí internetový signál až do bytu. Jejich práce tím pro ně skončila a už jen inkasují platby. Řeší jen nové klienty a případné poruchy.